Bioblas Procyanidin Şampuan Düşüncelerim


Merhabalar,

Uzun zamandır saç dökülmesi problemi yaşıyorken ve bu doğrultuda ürün arıyorken Bioblas’tan gelen kargo beni çok mutlu etti.

Şampuan konusunda çok muzdariptim, pek çok markanın ilgimi çeken ürünlerini denemedim ama hiç iyi gelmedi ve boşuna para harcamış olmak beni üzdü.

Cildiye doktorunun yolunu tuttum, yapılan kan testlerinde bir sıkıntı çıkmadı. Stresten olabilir dedi, stressiz insan mı var mecbur hayatımızın içinde…

Doktor bana bir şampuan verdi, onun yazısını da bir ara hazırlayacağım. Dökülmede biraz etkili oldu gibi ama bu kez zaten kuru olan saçlarım iyice çalı gibi oldu. Sanırım içeriğinde bulunanlardan dolayı bu şekilde yapıyor ama boyalı olan saçlarımın o kötü görünüşü hiç hoşuma gitmedi.

Bioblas hep duyduğum ve güzel yorumlar okuduğum bir marka, firma bana ulaştığında belki de bir işaret dedim ve denemek istedim. İyi ki de denemişim diyorum, sanırım uzun bir süre kullanmaya devam edeceğim.

İçeriğinde şu şekilde bir bilgilendirme yazıyor;

Phytokeratin bitkisel kaynaklardan elde edilen bir protein kompleksidir. Phtokeratin içeren özel formül, saçı besleyip onarır, aynı zamanda kökten uca keratin yüklemesi yaparak saçların yıpranmasını önler. Saçın nemini kaybetmesini engelleyerek yumuşaklık kazandırır.

Bendeki etkileri ise şöyle;

Öncelikle kokusunu çok sevdiğimi söylemeliyim, aşırı olmasa da güzel bir köpürme sağlıyor. Zaten şampuanlardaki çok fazla köpürmenin iyi bir şey olmadığını biliyoruz.

Saçımı kesinlikle kurutmadı, aksine yumuşaklık, esneklik ve hacim kazandırdığını söyleyebilirim. Normalde birbirine karışmış kurumuş saçları saç kremiyle ancak açıyordum, Bioblas Procyanidin Şampuan ile saç taramak da işkence halinden çıktı. Ben yine de daha yumuşak olması ve boyalı olduğundan beslemesi için az miktardan saç kremi kullanıyorum.

Bioblas Procyanidin Şampuan’ın bendeki çeşidi kuru ve yıpranmış saçlar için olanı, doğru ürünü kullanmak saçlarınız için gerçekten önemli…

Büyülk boy ve oldukça bereketli bir ürün, yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Dökülmemde gerçekten azalma olduğunu gördüm ve saç derimdeki kuruluktan dolayı oluşan kaşıntıyı da hafifletti. Biliyorsunuz ki istenilen sonuca ulaşmak için süreklilik önemli, bu nedenle kullanmaya bir süre devam edilmeli hemen dökülmeyi tamamen durdurmasını beklemek tüm ürünler için zor.

Şampuanın yanında çok güzel bir saç bakım yağı da geldi, farklı bir yazıda onunla ilgili görüşlerimi de paylaşacağım.

Siz Bioblas ürünlerini kullandınız mı? Yorumlarınız ne yönde, paylaşırsanız mutlu olurum.

Sevgiler 🙂

Bir Yorum Yazın

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 Yorum Var

 1. Saçlarına çok iyi geldi bence bu kuzucum. Benim de saçlarım bu aralar çok dökülüyor. Belki denerim bu şampuanı.

 2. Un post muy interesante! Feliz Navidad! ???

 3. Umarım iyi gelir. Bioblas bu konuda iddialı bir marka.

 4. Bende kullandım bu şampuanı içeriğini çok seviyorum 🙂

 5. Kelebek Etkisi - :

  Ben hala deneyemedim cok sampuanim var su siralar sagol bilgilendirdigin icin❤

 6. As usual very interesting) Have a nice day!

 7. Ürünü kullanmadım ve sosyal medyada çok görüyorum 🙂

 8. Saç dökülme sorunum yok ama olanlar için senin de beğenini almış olması güzel 🙂

 9. Kaliteli bir ürün bende bir ara kullanmıştım.

 10. Memnun kalmana sevindim canim. Saç hepimizin sorunu oldu artik ?

 11. Thanks for the interesting post! Have a nice weekend)

 12. Bu markanın saç tipime uygun olan şampuanını kullanıyordum ama dökülmeyi arttırdı bende. O yüzden değiştirmek zorunda kaldım ama bakım yağı efsane cidden.

 13. Aşırı saç dökülmelerinde ben Hc care doping serumunu kullanıyorum ben kuzum onu da tavsiye ederim 🙂

tr_TRTurkish